Jaký byl rok 2023 v Holúbku?

Úterý, 14. 05. 2024  –  Rubrika: Nezařazené

Přehled činnosti DFS Holúbek a cimbálové muziky Holúbek v roce 2023

Leden

– vystoupení muziky a dětí s pěveckým pásmem na vernisáži výstavy Tradice Uherskobrodska pokračují v Senátu ČR v Praze (17. 1.)

– hudbou a zpěvem doprovodila muzika a dětští zpěváci výstavu Tradice Uherskobrodska pokračují i v Horním Němčí a ve Slavkově (29. a 30. 1.)

Únor

– předvýběrové kolo přehlídky dětských interpretů lidových písní Zazpívej, slavíčku 2023 v Domě kultury Uherský Brod, zúčastnily se čtyři děti, dvě děti postoupily do okresního finále (22. 2.)

– taneční, pěvecké a hudební vystoupení Holúbka I a muziky na výstavě Tradice Uherskobrodska pokračují v Uherském Brodě (26. 2.)

Březen

– okresní finále přehlídky Zazpívej, slavíčku 2023, Reduta Uherské Hradiště. Adélka Bobčíková postoupila do navazujícího kola Děti a píseň Slovácka (26. 3.)

Duben

– přehlídka Děti a píseň Slovácka 2023 ve Veselí nad Moravou, Adélka Bobčíková postoupila do Moravsko-Slezského kola (22. 4.)

Květen

– soustředění Holúbka I a muziky v klubovně souboru Rozmarýn v Újezdci u Luhačovic (8. 5.)

– přehlídka dětských interpretů lidových písní Děti a píseň – Moravsko-Slezské kolo, Rožnov pod Radhoštěm. Adélka Bobčíková postoupila do celostátního kola (13. 5.)

Červen

– taneční, pěvecké a hudební vystoupení Holúbka I, muziky a jejích sólistů na Dnu pro rodinu na Orelském stadionu v Uherském Brodě (3. 6.)

– vystoupení Holúbka I, zpěváčků a muziky na Brodském jarmarku na Masarykově náměstí (10. 6.)

– celostátní kolo přehlídky Děti a píseň 2023 v Brně (18. 6.)

– Holúbek I vystoupil s pásmem O vodníkovi v pořadu k 10. výročí folklorního souboru Old Star Rozmarýn v atriu Muzea Jana Ámose Komenského v Uherském Brodě, cimbálová muzika Holúbek doprovázela i všechny ostatní účinkující soubory (30. 6.)

Srpen

– soustředění Holúbka I a muziky v Domě kultury v Uherském Brodě (7. – 9. 8.)

– cimbálová muzika, dětští sólisté a DFS Holúbek se zúčastnili Dožínek zlínského kraje v Kroměříži. Dopoledne hráli a zpívali v průvodu městem a odpoledne vystoupili v dětském pořadu na kroměřížském náměstí s pásmem Jak sa peče chleba (19. 8.)

Listopad

– muzika doprovázela ženský sbor Čerešňa v programu k 50. výročí založení FS Kohútek v Bánově (4. 11.)

– vystoupení Holúbka I a muziky na Kateřinském jarmarku na náměstí v Uherském Brodě s pásmem písní o Kateřině, muzika doprovázela i FS Rozmarýn, Old Star Rozmarýn a ženský sbor Čerešna (25. 11.)

Prosinec

– vystoupení na vernisáži výstavy Svátky betlémské hvězdy ve sloupovém sále Muzea JAK v Uh. Brodě (1. 12.)

Přidat komentář